pondělí 24. června 2013

10 nejčastějších lží o komunistech a socialismu

Trochu zjednodušené (nejen gramaticky, ehm), ale zajímavé shrnutí:


Pro jistotu bych upozornil, že ostatní články jsem nečetl, protože název webu zase zavání jiným extrémem. Takže bych jen řekl: "Lidi, uvažujte trochu a nevěřte všemu, co vám říkají v televizi a čtete v novinách."

Komentáře jsou klasicky slušná sbírka exotů, ale toho času (24.6.) to má ještě relativně hlavu a patu. Když se na to podíváte trochu s odstupem (času a politické příslušnosti), tak všichni mají částečně pravdu. Nicméně za to, v jakém byl a je stát stavu, může hlavně naše lenost:

"Socialistický občan věděl, že když bude hodný, bude mít plný talíř a nebude se muset o nic starat. Na co jsou mu nějaké svobody, když si za ně nic nekoupí. To je stigma většiny současných voličů levice, kdy alfou a omegou je plný žaludek a minimum zodpovědnosti."

A tohle rozhodně nezmizelo. Ono se vlastně vůbec moc nezměnilo, jen se o všem víc mluví (už to není trestné, hurá (většinou teda)). Ale když člověk jen sedí u televize a nadává, tak se těžko něco změní. Pak se diví, že mu pár chytrolínů ukradne pěníze. Přesněji řečeno jim ve většině případů dobrovolně odevzdá peníze. A to už je jiný problém...

"Je absurdní, že o týhle zkurvený době jednou budou lidi mluvit jako o zlatejch časech."