neděle 22. listopadu 2015

Viva la čeština

Na asi osmnáctý pokus se mi podařilo nainstalovat kontrolu pravopisu v češtině do Microsoft Office. Předchozí (firemní) verze to neumožňovala (kdo by chtěl v cizině češtinu, že jo) a ta nová se tvářila, že je všechno v pořádku, ale pak skutek utek. Dnes jsem to zkusil opět a tadá, opravy fungují.

Tím chci říct, že se mi mírně zjednodušilo přidávání článků, protože Open Office nemá tak dobré opravy a podtrhává kde co. Ne že bych neuměl česky (pár mých učitelek ze základní školy by se teď určitě hystericky smálo a ten zbytek by omdlel), ale dělám větší než malé množství překlepů a tohle mi dost usnadní život.

A jak to teď píšu, tak opravy jsou v Office 365 (2013) dost vylepšené. Aspoň něco, protože jinak jsou nejnovější Office dle mého skromného názoru katastrofa – vypadají naprosto nechutně a co hůř, jsou výrazně pomalejší než předchozí Office 2010. Hlavně Excel mě vytáčí do nepříčetnosti. Pokrok nezastavíš...

Závěrem bych rád upozornil, že výše uvedené má sice pozitivní přínos pro samotné psaní, ale nijak nemění moji osobní lenost, která mi v psaní brání daleko víc... :)