pátek 9. prosince 2011

Requiescat in pace

Pro burany, co neumějí latinsky a koukají jen na americké seriály, to znamená rest in peace. A pro ty, co na ně koukají v češtině, to znamená odpočívej v pokoji.

Jakože R.I.P., kapište?!

Zpět k jádru pudla: nemožné se stalo skutečností a legenda mezi legendami nás opustila. A nebylo to nic menšího než báječné, všemi milované, tisíci příznivců velebené "Céčko".

Pokud náhodou nevíte, o co jde, tak vězte, že "Céčko" bylo nejnavštěvovanější kulturní zařízení v areálu jedné velice prestižní univerzity. Řekl bych dokonce nejprestižnější. Prostě náš suchdolský klenot. A nyní tento klenot přišel o své kulturní centrum...

Nebohé "Céčko" muselo ustoupit výstavbě nové fakulty/posluchárny/čehosi. Já ale nevím, k čemu jim bude další kapacita, když se nebozí studenti nebudou moci kde houfovat a studovat. Nebudou mít si kde vyměňovat znalosti, navazovat známosti, psát si studijní poznámky, dělat domácí úkoly, stát frontu na pivo a jiné nezbytně nutné studijní aktivity.

Na první pohled se to může zdát jako krok kupředu, ale nenechte se mýlit. Svět na Suchdole už nikdy nebude jako dřív. Další generace už prostě nemohou vystudovat s tak kvalitním základem jako ty před zpustošením této studovny. Protože nebýt "Céčka", tak jsem pravděpodobně nedostudovaný, nezaměstnaný, někde na ulici nebo nedejbože ve státní správě.

Céčko R.I.P. - copyright Jan Hučko

Ale což, my jsme si to užili plnými doušky, život jde dál a aspoň budeme mít menší konkurenci na trhu práce. Nezbývá, než zatlačit slzu v oku a naposledy zvolat:

Sekaná!