pondělí 25. července 2011

Nirvána

Po dlooooouhé době jsem konečně přeinstaloval počítač. Nakonec jsem nepoužil zálohu a nacpal tam všechno znova. S tím samozřejmě zařvalo pár věcí (zbytečných a zálohovaných), ale výsledný efekt je lepší. Nejspíš.

Mimo jiné jsem si nainstaloval novou verzi prohlížeče Firefox (5.0). Když pominu to, že Firefox se mi snažil vnutit k instalaci českou verzi, kterou jsem nikdy nepoužíval a pravděpodobně nikdy nebudu, tak je nejnovější verze především rychlejší než starší. A zobrazuje mi skoro všechny stránky, ne jen některé :-)

Jinak to není žádný zázrak, protože jsou i rychlejší prohlížeče, ale FF má doplňky, které k životu zcela nutně potřebuji. Jako například Foxytunes pro ovládání hudebního přehrávače přímo v okně prohlížeče. Nic lepšího není.

Jak strašlivé bylo zklamání z nefukčnosti Foxytunes v nové verzi FF asi nemusím popisovat. Konec světa je proti tomu procházka růžovým sadem. Ovšem stačilo se 30 dní intenzivně modlit, obětovat slepici za úplňku a tadá, nová funkční verze Foxytunes (4.3.2.1) je na světě.

Svět se stal lepším místem. Kdo jednou začne používat, pochopí. Kdo nezačne, prohloupí.